Úklid veřejného prostranství

Oddělení a jeho čistící dodavatelé mají celkovou zaměstnává asi 10 500 udržet město čisté a poskytovat čistící služby, včetně čištění ulic, odvoz odpadu a další čistící práce v Hongkongu. Pracovníci obvykle začínají pracovat za rozbřesku a pokračovat až do pozdního večera. Všechny ulice jsou manuálně zametl alespoň jednou každý den. V hlavních obchodních a turistických oblastí, ulice jsou zametl průměrně čtyřikrát denně, a až osmkrát denně v nejfrekventovanějších pěších zónách.
Ulice čistící

Ulice čistící
Doplnění ruční zametání 7 nos. mechanických zametačů zhotovitele používané k očištění dálnice, nadjezdy a hlavní silnice přepážky a dalších dopravních ploch high-použití. Tyto mechanické zametače normálně nastupuje do akce po půlnoci, když je slabší provoz. Oddělení a čištění jeho dodavatelé mají celkem 90 pouličních mytí vozidel, které pracují ve dne v noci s frekvencí ulici mytí v rozmezí na základě potřeby, aby denně v závislosti na povaze obsluhované oblasti.

Oddělení má došlo k dalšímu poklesu z ulice čistící služby pro větší efektivitu a úspory nákladů.

Které pomohou udržet pořádek Hong Kong, asi 17 100 smetí kontejnery a asi 1 800 psí exkrementy sběrné koše jsou umístěny na ulicích. Jsou vymazány alespoň jednou denně. Kromě toho, s cílem podpořit účast veřejnosti na snižování objemu odpadů a ochrany životního prostředí, recyklovatelných sbírka koše již byly poskytnuty na 1 985 míst na veřejných místech (viz přiložený seznam), včetně ulic, odvoz sběrných místech veřejných trzích, autobusová nádraží Termini, stav východy atd. pro sběr odpadního papíru, kovů a plastů.
Toto oddělení provádí každodenní vynucovací opatření ke stíhání pachatelů rozhazování. Zintenzivnit prosazování práva, aby Hong Kong čisté, Fixed Penalty systém na základě těchto společných čistoty veřejných přestupků je představen: –
Znečišťování;
plivání;
Neoprávněné zobrazení bankovek nebo plakáty; a
Zanášení ulici psími výkaly.
Úroveň blokovou pokutou je $ 1500 s platností od 26. června 2003.

V průběhu roku 2015, kontrolní pracovníci katedry vydal více než 36 100 blokovou pokutou oznámení proti čistoty trestných činů. Tyto případy se týkaly celkové pokuty ve výši přibližně 54.150.000 $.

S cílem usnadnit veřejnosti hlásit případy na odhazování z vozidla, je Znečišťování z jednoho vozidla – Report Form (ve formátu PDF) byl zaveden tímto oddělením. Tento formulář je možné získat u okresních úřadů Environmental Health a okresních úřadů odboru vnitřních věcí.